Практичні способи покращити домашній інтернет-зв'язок
Якісне та швидке інтернет-з'єднання особливо важливе в наш час, коли ви проводите так багато часу вдома. Ось кілька корисних порад від технологічних експертів про те, що робити, якщо ваш інтернет зникає або стає дуже повільним.
Слабке інтернет-з'єднання: що робити?
Якщо ваше домашнє з’єднання слабке, навіть коли ви перебуваєте поруч з основним модемом, є кілька порад, які ви можете спробувати для розв'язання проблеми з вхідним з’єднанням:
- Положення модема. Правильне розташування основного модема дуже важливо для якісного підключення до Інтернету. Спробуйте змінити його. Модем слід розміщувати там, де вхідний сигнал найсильніший. Наприклад, біля вікна.
- Спеціальні засоби вимірювання швидкості Інтернету допоможуть вам знайти місце найсильнішого сигналу вдома. Використовуючи цей інструмент, отримувачі Інтернет-послуг можуть самостійно оцінити швидкість наданого їм Інтернет-з’єднання, яке буде отримано за допомогою наявного комп’ютера та програмного забезпечення.
- Додаткове обладнання. Ще один спосіб швидко та легко посилити вхідне з’єднання — це додаткове зовнішнє обладнання. Є два варіанти — зовнішня спрямована антена або зовнішній модем. Спрямована антена проста в установці та має високий коефіцієнт посилення сигналу, але її необхідно закріпити на зовнішній стіні будинку з боку, де розташована базова станція.
- Водночас зовнішній модем не повинен бути звернений до базової станції. Він має всенаправлену антену, підключається до будь-якого Wi-Fi модему та встановлюється без свердління стіни. Кабель для модема можна провести прямо через вікно, без необхідності свердлити отвори в стіні будинку.
Це ж правило діє як для спрямованої антени, так і для зовнішнього модема. Їх слід встановлювати там, де немає додаткових перешкод. Важливо, щоб прилади не були загороджені дахом будинку або великими деревами.
Додайте швидкості вашому інтернету
Один із провайдерів — Київстар, пропонує покращити та пришвидшити ваш інтернет. Швидкість 1 Гбіт/с доступна за умови сумісності маршрутизатора та пристроїв, підключених через Wi-Fi. Але для доступності такої функції, ваш роутер повинен мати певні технічні характеристики — підтримка портів LAN/WAN 10/100/1000 Мбіт/с. Також мережева карта повинна підтримувати швидкість 1 Гбіт/с. Якщо ваш роутер немає такої функції, то підібрати роутер під Гігабіт можна в будь-якому інтернет-магазині.
Багатьма сучасними модемами можна керувати за допомогою інтелектуальних програм, рекомендованих виробником, на вашому телефоні. Важливо пам'ятати, що головний модем повинен розташовуватися там, де сигнал вхідного з'єднання найсильніший. А додаткові маршрутизатори потрібно розташувати якомога далі від нього, але на такій відстані, щоб взаємне з'єднання залишалося хорошим.