Подорожуємо до Луцька. Що цікавого на Волині?
Туристичні подорожі до західноукраїнського регіону чомусь у більшості наших співвітчизників асоціюються з Карпатами. Проте існує не менш цікава й порівняно дешевша альтернатива гірському відпочинку — це мандрівка до Волинської області.
Пропонована стаття розповість, чому саме варто обрати для відпустки чи вихідних подорож до Волині — колоритної, мальовничої, в якій чимало неймовірних куточків природи та історичних місць. Нижче наводяться аргументи — короткі описи найцікавіших, топових локацій краю.
1. Оконські джерела
Оповита давніми легендами місцевість неймовірної краси. Фахівці вважають тутешню джерельну воду цілющою та наголошують на потужній позитивній енергетиці, яку випромінюють Оконські джерела.
Знайти цей унікальний куточок можна поблизу села Оконськ. Головне зайняття його жителів — вирощування різних видів форелі. Рибалки мають можливість тут половити цю делікатесну рибу, а гурмани — купити її.
2. Екопарк «Аміла»
Величезний за площею природний парк, родзинкою якого є нетипова для України ферма, що в селі Радовичі. Вирощують на ній благородних оленів — справжніх красенів, самці яких важать до 250 кг.
Тут можна помилуватися цими величними тваринами, погодувати їх та поспостерігати за іншими мешканцями господарства — оленями плямистими, вепрами, муфлонами, граційними рисями та єнотовидними собаками. Поруч із фермою знаходиться музей фауни волинських лісів і виставка військової й ретро-техніки.
3. Крейдяний кар’єр «Дачне»
Ідеальна зона для фотосесій та унікальна пам’ятка природи. Мандрівникам доступно оцінити неймовірні краєвиди кар’єру з білої крейди під час піших, велосипедних прогулянок або пропливаючи вздовж нього на човні могутнім Дніпром.
Ця локація — середовище мешкання багатьох червонокнижних представників фауни й рослин та важливий об’єкт досліджень науковців.
4. Луцькі підземелля
Підземні лабіринти, що знаходяться в обласному центрі — принадний об’єкт для любителів містики, моторошних історій та таємниць.
Спуститися в підземелля, що манить тьмяно освітленими тунелями, цегляними арками, демонструє відвідувачам кімнати похмурої епохи середньовіччя та камери тортур, можна від замку Любарта.
5. Козацькі могили
Візит до цього заповідного урочища Полонського району, що називають спадщиною в камені, є своєрідним українським некрополем.
Тут можна побачити близько трьох сотень стародавніх курганів, кожен із яких є символом стійкості й відваги наших пращурів. Як вірний страж загиблих героїв височіє над ними храм-пам’ятник Георгія Переможця.
6. Музей дзвонів у Луцькому замку
Відповідний заклад, в якому експонуються дзвони різного призначення, від церковних до корабельних ринд, є єдиним в Україні.
Вік найстарішого взірця колекції складає близько чотирьох століть, а найважчий серед них відрізняється масою в півтори тонни.
7. Луцька Венеція
Таку романтичну назву отримав сервісний комплекс центрального міського парку. Він включає розташовану просто на воді кав’ярню та пристань із пунктом прокату водних засобів транспорту.
На однойменне італійське місто даний об’єкт схожий не дуже, проте чудові враження, море позитиву та можливості для класного селфі візит до нього гарантує.
8. Будинок Голованя
Дивовижний дім геніального місцевого зодчого, в якому зібрано понад 500 скульптур у вигляді вишуканих статуй, статуеток та барельєфів.
Микола Головань, який присвятив створенню цих шедеврів багато років, уже пішов з життя, залишивши нащадкам таку цінну спадщину.
9. Собор Святої Трійці
Головна православна святиня Волині, зведена в витонченому бароковому стилі, що має цікаву багатовікову історію та приховує безліч ще нерозгаданих секретів.
Кілька років тому на території храму були виявленні підземелля. У них археологи відшукали багато артефактів. У верхньому соборі, інтер’єр якого вражає вишуканістю, проходять богослужіння.
10. Луцький замок
Візитівка столиці Волині, яку зазвичай гості міста відвідують в першу чергу. Вік цієї могутньої споруди налічує близько тисячі років. Вона вважається однією з найдавніших та найцінніших архітектурних пам’яток України.
Нині замок є історико-культурним комплексом із музейними експозиціями. На його території проводяться різноманітні фестивалі та інші заходи — від етнографічних до музичних.
2011 року Луцький замок, який ще називають замком Любарта, став переможцем Всеукраїнського конкурсу «Сім чудес України: замки, палаци, фортеці».
У даній статті наведені найпопулярніші туристичні об’єкти Волині. Проте це далеко не всі локації, які варто відвідати в цьому мальовничому краї його гостям. Одних тільки музеїв в області налічуються десятки, а ще у ній є заповідники та прокладено безліч маршрутів для мандрівників.