Інсектицид Твікс – запорука надійного та довготривалого захисту саду та городу
Твікс — інсектицид нового покоління. Препарат належить до концентрованих емульсій контактно-кишкової дії. Інсектицид відмінно зарекомендував себе надійним захисником таких культур, як зернові, овочеві, плодово-ягідні. Серед них: виноград, лохина, малина, капуста, полуниця, пшениця, а також широкий спектр плодових дерев та кущів. Надійно захищає рослини від комах, які смокчуть сік та перешкоджають нормальному розвитку культур, наприклад, рослиноїдних кліщів, молей, п’явиць, попелиць. Твікс стає непереборним бар’єром для злакових мух та щитоносок. Детальніше з препаратом можна ознайомитись на сайті АгроХім.
Склад препарату
Головні активні речовини — хлорпірифос 500 г/л та циперметрин 50 г/л. Завдяки такій комбінації основних компонентів Твікс надійно блокує розвиток кліщів, надає інсектицидну дію, охоплюючи як дорослих комах, так і личинок на всіх стадіях розвитку. Перевагами препарату фахівці вважають:
- відсутність появи резистентності у комах до інсектициду;
- високу ефективність при різних температурах;
- відмінний акарицидний ефект проти різних типів кліщів.
Препарат можливо використовувати проти 30 різноманітних видів шкідників дерев та кущів. Дія інсектициду не зникає навіть при раптовій зливі чи поливу оброблених ділянок рослин — за умови, що подія настала не раніше, ніж через 2 години після нанесення Твіксу.
Механізм дії
Завдяки двокомпонентному складу Твікс миттєво діє на процеси, пов’язані з обміном іонів натрію та калію, викликаючи їх порушення. Наступним етапом відбувається значна деполяризація мембрани, яка тягне за собою повне пригнічення активності ферменту ацетилхолінестерази. В результаті такого багатостороннього впливу на основні життєві процеси комахи відбувається зниження активності всієї м’язової системи, в результаті чого настає повний параліч.
Інструкція із застосування
Перед використання препарату необхідно виконати попередню обробку рослин чистою водою для запобігання опікам. У зв’язку з високою токсичністю Твіксу (належить до 2-го класу за класифікацією ВООЗ), рекомендується використовувати інсектицид у ранішні або у вечірні години. Крім цього, бажано захистити органи дихання та зору. Категорично заборонено обприскування у спекотні літні дні з температурою, яка перевищує +25 °С.
Норма використання робочого розчину складає 200–300 л/га. Для отримання кращого ефекту рекомендовано одну обробку виконувати під час періоду вегетації культур. Термін останнього обприскування до збору врожаю: для зернових культур — не менше 1 місяця, для овочевих та плодово-ягідних — 40 днів.